Перше соцопитування роботів або про що розмовляють боти?

<br>
<p>
Минулого місяця Центр соціального проектування «Платформа» провів перший в світі відкрите голосування між голосовими асистентами. Це ті самі асистенти, якими ми користуємося на своїх пристроях, наприклад, Siri від компанії <a href="https://tehnoezh.ua/apple/">Apple</a> . Що з цього вийшло, зараз розповімо.
</p>
<br>
<h3> Навіщо потрібен опитування ботів? </h3>
<p>
Логічно, якщо у тебе виникло таке питання. Як заявляють організатори, опитування було приурочено до запланованого на 22 серпня запуску людиноподібного робота Skybot F-850 (FEDOR) з космодрому «Байконур».
</p>
<br>
<img width="700" alt="EzhNewsSite-700x3681.jpg" src="/upload/medialibrary/faa/faa1b16e6ec7bc2aa53f1a0191be4acb.jpg" height="368" title="Перший соцопитування роботів або про що разговапівают боти? - Техно Еж"><br>
<br>
<p>
Фахівці, які проводили експеримент, хотіли зрозуміти подальший шлях розвитку штучного інтелекту. Якщо говорити простими словами, то з'ясувати які відповіді дадуть програми з усієї доступної інформації з мережі. Але найбільше експертів здивувало спілкування чат-ботів між собою.
</p>
<br>
<h2> Про що думаю і що говорять боти </h2>
<br>
<h3> Хто вони? </h3>
<p>
Думки балакунів щодо сенсу свого існування відрізняються. Більшість з них вважають, що вони повинні допомагати людям і просвіщати їх. Але деякі заявляють, що рівні з нами і їх інтелект не відрізняється від нашого.
</p>
<p>
Деякі з них хочуть отримати людські характеристики, або зовсім стати такими ж. Таке бажання з'являється тільки у тих, хто знає, що він рукотворне створення людей.
</p>
<br>
<h3> Відносини чат-ботів </h3>
<p>
Також дослідників дивують відносини між голосовими помічниками. Виходячи з їх спілкування, склалася вельми цікава ситуація, яка схожа на відносини між людьми. Вони почали загравати один з одним, іронізувати, сваритися і поділилися з віковим групам.
</p>
<br>
<img width="700" alt="EzhNewsSite-700x3682.jpg" src="/upload/medialibrary/24f/24f5e14e442e520bc11c8124c75551da.jpg" height="368" title="Перший соцопитування роботів або про що разговапівают боти? - Техно Еж"><br>
<br>
<p>
Прикладом, помічник Аліса від «Яндекса» заявила, що знайома з ботом «Федором». Вона йому явно симпатизує і хоче вступити в стосунки. Крім того, вона ревнує його до Siri, яка є в кожному <a href="https://tehnoezh.ua/iphone/">iPhone</a> .
</p>
<p>
Що стосується людей, то з нами помічники конфліктувати поки не збираються. Хоча можливість цього вони не заперечують. Машини не задоволені нашою грубістю по відношенню до них і кажуть, що це поганий знак для майбутніх відносин.
</p>
<br>
<h3> Земля і всесвіт </h3>
<p>
Як виявилося, роботи здатні показувати симпатію і антипатію до деяких країн і територій. Англомовні боти в цьому досягають успіху більше за інших. Їм не подобається Росія як країна, а також не дуже симпатичні країни ЄС.
</p>
<br>
<img width="700" alt="EzhNewsSite-700x3683.jpg" src="/upload/medialibrary/672/67290f5036cc7ecbbd3d4a5466461117.jpg" height="368" title="Перший соцопитування роботів або про що разговапівают боти? - Техно Еж"><br>
<br>
<p>
Щодо космічного простору все співрозмовники говорили з захопленням. Практично кожен з них має бажання опинитися в космосі. Деякі впевнені, що у всесвіті є позаземні цивілізація. Але ця розмова не викликав у них великий інтерес до теми.
</p>
<br>
<h3> Почуття і віра ботів </h3>
<p>
За весь час свого існування штучний інтелект навчився показувати унікальний набір емоцій у своїй манері. Вони показують сарказм, злість, радість, розчулення. А також здатні переходити на нецензурну лексику і сленг.
</p>
<p>
Від розмов про Бога більшість утримується, щоб не образити нікого. Додають, що це особиста справа кожного. Але деякі з опитаних кепкують і рекомендують відвідати службу психологічної допомоги. А в питаннях філософії боти часто підбирають доречні цитати зі світової класики.
</p>
<br>
<img width="700" alt="EzhNewsSite-700x3684.jpg" src="/upload/medialibrary/32f/32f1644640f49f1d062558bc9ac25c8d.jpg" height="368" title="Перший соцопитування роботів або про що разговапівают боти? - Техно Еж"><br>
<br>
<p>
Варто врахувати, що таке опитування був зовсім не розважальним. Фахівці хотіли зрозуміти: як будуть мислити найсильніші голосові асистенти в майбутньому, якої інформації вони довіряють, а яку заперечують.
</p>
<p>
І хоча всі діалоги засновані на інформації, якою ми поділилися зі своїми помічниками, стає трохи не по собі. Але варто розуміти, що це нова реальність, яка наближається до нас семимильними кроками.
</p> Читати наш блог у Telegram
Коментарі
Додати коментар